pg-visitfiemme-it-foto-orlerimages-com-dsc_4626

3 rzeczy, których (być może) nie wiecie o Ski Center Latemar

Val di Fiemme to jedna z najbardziej popularnych destynacji narciarskich w Alpach. Polacy mają sentyment do tej doliny, także dlatego, że tu odnosili wspaniałe zwycięstwa nasi sportowcy: Adam Małysz, Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk. Czy dobrze znacie stacje narciarskie tego regionu? Oto 3 rzeczy, których (być może) nie wiecie o Ski Center Latemar:

1. Ski Center Latemar to największa stacja narciarska w regionie Val di Fiemmme

W regionie, w którym narciarze mają do dyspozycji blisko 100 km tras, połowa przypada właśnie na Ski Center Latemar. Wyciągi tej stacji ulokowano na zboczach masywu Latemar, którego dolomitowe szczyty (2846 m n.p.m.) wznoszą się nad północną stroną Val di Fiemme. Na trasy narciarskie dostaniemy się wyciągami poprowadzonymi z trzech punktów startowych: Obereggen, Pampeago i Predazzo. Najbardziej znanym i widocznym punktem startowym jest Predazzo, gdzie gondolka wywożąca narciarzy na górę startuje tuż przy głównej drodze prowadzącej przez dolinę, tuż obok ogromnego kompleksu skoczni narciarskich. Tak, to tu Adam Małysz i Kamil Stoch zdobywali medale w Mistrzostwach Świata. Do Predazzo nie zjedziecie z powrotem na nartach, trzeba skorzystać z gondolki. Za to do położonych wyżej i bardziej na uboczu Obereggen i Pampeago – jak najbardziej. W Obereggen, zlokalizowanym pomiędzy Val di Fiemme a Val d’Ega, atrakcją jest oświetlona czerwona trasa narciarska o długości 2 km i obsługująca ją gondola Ochsenweide. Skorzystamy z nich w wyznaczone dni tygodnia w godzinach 19 – 22:00. Jest tu także, czynny również wieczorami, tor saneczkowy. Ogólnie na terenie Latemaru dominują długie, ciekawie wytyczone trasy czerwone, którymi możemy przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi częściami masywu na zasadzie huśtawki. Trasy niebieskie dla początkujących znajdują się przede wszystkim powyżej Pampeago, i w okolicach Obereggen. Jest też kilka tras czarnych, z których najbardziej stroma szczyci się nachyleniem 58%. Warte odwiedzenia są także bary i restauracje, rozlokowane najczęściej w starych chatach góralskich, których kilkanaście znajduje się na zboczach Latemaru. Niektóre z nich, na przykład Ganischger Alm są prawdziwymi centrami après-ski, w których huczna zabawa trwa cały dzień.

2. Latem tego roku w Ski Center Latemar można było spotkać smoka

W ramach promocji filmu „Mój przyjaciel Smok” na terenie Ski Center Latemar zorganizowano specjalną akcję promocyjną. Na terenie tematycznego placu zabaw dla dzieci „Las Smoków” można było wybrać się na poszukiwania smoków, tropić ich ślady, zwiedzać chatę profesjonalisty – czy dragologa (naukowca zajmującego się smokami). Można było, jeśli ktoś miał szczęście, nawet znaleźć ogromne smocze gniazdo. Producent filmu, czyli Disney, zapewnia, że krajobraz i klimat Latemaru jest dokładnie taki, jak filmowej krainy.

3. Latemar zdobywcą nagrody portalu Skiresort.info

Ski Center Latemar Test Winner

W tegorocznej edycji plebiscytu portalu Skiresort.info, największego portalu z ocenami stacji narciarskich na świecie, Latemar został bardzo wysoko oceniony. Stacja narciarska Latemar została wybrana najlepszą stacją, jeśli chodzi o warunki na trasach i przygotowanie tras. Została także najwyżej oceniona wśród ośrodków narciarskich do 60 km tras. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Val di Fiemme na narty.