Karyntia Nassfeld

Przedstawiamy nowe regiony – Karyntia – Nassfeld

Karyntia – Nassfeld to nasza nowość w sezonie 2017/18. Zamieszkaj blisko wyciągów i szusuj na największej i najbardziej słonecznej stacji Karyntii!

Karyntia jest hitem w naszej ofercie już od dobrych kilku lat. Podczas wyjazdów w formule Ski Safari, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością, odwiedzamy prawie wszystkie stacje narciarskie Karyntii. Prawie – ponieważ przy lokalizacji hoteli w okolicach Millstätter See dojazd do Nassfeld zajmuje zbyt wiele czasu. Ta duża i znakomita stacja pozostawała więc poza naszym zasięgiem. W tym roku zatem zdecydowaliśmy się otworzyć region Karyntia – Nassfeld jako osobny kierunek, z hotelami położonymi blisko wyciągów tej stacji. I mimo, że w naszej ofercie zawarliśmy karnet Karyntia Top Ski, który pozwala bez ograniczeń na szusowanie we wszystkich ośrodkach Karyntii, to warto skupić się tylko na jeździe na stacji Nassfeld. 5 dni na nartach może się okazać niewystarczające, aby skorzystać ze wszystkich atrakcji naszego nowego regionu. Oto, co warto wiedzieć na temat regionu Karyntia – Nassfeld:

Znakomita pogoda

Region Karyntia – Nassfeld jest położony w południowej części landu, tuż przy granicy z Włochami. Lokalizacja po południowej stronie głównej grani Alp sprawia, że region wyróżnia się znakomitymi warunkami pogodowymi. Unikalny mikroklimat zapewnia zimą obfite opady śniegu i jednocześnie największą liczbę godzin ze słońcem ze wszystkich austriackich ośrodków. To nie są obiegowe opinie – w Nassfeld mamy na to wszystko dowody: grubość pokrywy śnieżnej mierzy nowy, specjalny ratrak, a liczba godzin słonecznych w sezonie jest zliczana na specjalnym zegarze. Dwa takie urządzenia znajdują się na górnych stacjach Gartnerkofel i Madritsche obok tarasów słonecznych. Jeśli chodzi o śnieg, kilka metrów białego puchu na przełęczy Nassfeld to norma, a zdarzyło się i 12 metrów (zima 2013/14). Jednak na wypadek anomalii pogodowych Nassfeld dysponuje nowoczesnym systemem armatek śnieżnych, które pokrywają swoich zasięgiem 100% tras ośrodka. W regionie Karyntia – Nassfeld start sezonu zimowego 2017/18 zapowiadany jest na 7 grudnia 2017, a koniec – na 8 kwietnia 2018.

Zegar słoneczny Nassfeld Karyntia

Zegar słoneczny w Nassfeld, który mierzy także liczbę słonecznych godzin

Dla narciarzy i nie tylko

Pełna nazwa ośrodka narciarskiego brzmi: Nassfeld-Pressegger See. To jedna z największych stacji narciarskich w Karyntii – narciarze mają tu do dyspozycji 110 km tras. Są one zlokalizowane na wysokości od 600 do 2200 m np.p.m., na zboczach gór otaczających potężną dolinę rzki Gail. Przeważają trasy czerwone i niebieskie, jest także wiele miejsc przygotowanych do nauki jazdy. Trasy dla dobrze jeżdżących to ok. 11 km szlaków i ogromny wybór terenów do freeride. Nad ośrodkiem górują skalne grzebienie dwóch szczytów: Trogkofel (2280 m n.p.m.) i Rosskofel/Monte Cavallo (2240 m n.p.m.). Region Karyntia – Nassfeld wyróżnia się bardzo bogatą infrastrukturą: 30 wyciągów, w tym 5 gondolek, snowpark, dwie trasy z pomiarem czasu, trasy z filmowaniem („Ski movie”), tarasy słoneczne, a także ogromna liczba 25 punktów gastronomicznych.

To nas wyróżnia!

Znajdziemy tu też specjalne miejsce, nazywane Nassfeld Cinema, gdzie w specjalnych dekoracjach można zrobić zdjęcie z przepiękną panoramą Alp w tle. A zaraz potem podzielić się nim ze światem korzystając z jednego z licznych hotspotów z darmowym Wi-Fi, rozsianych po terenie całego ośrodka. A czy wiedzieliście, że znajdująca się w Nassfeld kolejka Millenium Express to najdłuższa kolejka gondolowa w Alpach (6 km)? Wywozi narciarzy z miasteczka Tröpolach na wysokość 1919 m n.p.m. wprost na trasy narciarskie. Jeden z naszych hoteli, Franz Ferdinand, znajduje się zaledwie parę kroków od dolnej stacji tej gondoli. Do miasteczka prowadzi z kolei dwukilometrowa trasa z homologacją FIS, na której w każdą sobotę stycznia i lutego pojeździmy po zmierzchu. Oświetlona część trasy jest dostępna w godzinach 18.30 – 21:00, uwaga, obowiązuje ekstra karnet! Zapraszamy do regionu Karyntia – Nassfeld – królestwa śniegu i słońca!

Zdjęcia i film dzięki uprzejmości serwisu www.nassfeld.at. Photo credit: © nassfeld.at