Costa Brava - wakacje

Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże. Ciepłe morze, romantyczne widoki…

Kiedy wprowadzaliśmy do naszej oferty kierunek hiszpański, pierwszym regionem, o którym pomyśleliśmy, było własnie Costa Brava. To najbardziej znany, a jednocześnie jeden z najładniejszych odcinków śródziemnomorskiego wybrzeża Hiszpanii.

Costa Brava to region położony w północno-wschodniej części Hiszpanii, w granicach Katalonii. Obejmuje ona naprawdę duży, bo aż 214-kilometrowy fragment wybrzeża – od granicy z Francją (w Portbou) aż do ujścia rzeki Tordera. Na tę chwilę w naszej ofercie znajdziecie cztery ośrodki wypoczynkowe: Santa Susana, Blanes, Malgrat de Mar oraz Lloret de Mar (która bywa nazywana królową rozrywki). W każdym z nich możecie liczyć na wysoki standard bazy noclegowej; smaczną, śródziemnomorską kuchnię; nieustannie ciepłą wodę w morzu; szerokie, piaszczyste plaże; a także fantastyczne, romantyczne krajobrazy. Możecie liczyć także na gwarancję pięknej pogody (słońce świeci tu przez prawie 300 dni w roku!) oraz widok wiecznie uśmiechniętych mieszkańców. Czy potrzeba czegoś więcej, aby móc spędzić idealne wakacje w Hiszpanii?

A ile kosztują wakacje na Costa Brava?

W związku z powyższym mogłoby się wydawać, że Costa Brava to kosztowny kierunek wakacyjny. Nic bardziej mylnego. Ceny wyjazdów, które znajdziesz w naszej ofercie, zaczynają się już od 610 zł/os. (dojazd własny), 1262 zł/os. (autokar) oraz 1556 zł/os. (samolot). W każdym przypadku mówimy o pobycie 7-noclegowym w dobrej jakości, co najmniej 3-gwiazdkowym hotelu oraz z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje). Jak więc widzisz, możesz spędzić wakacje w tym cudownym zakątku Hiszpanii za naprawdę rozsądne pieniądze, porównywalne do tych, które należy wydać na wczasy w Chorwacji czy w Bułgarii.

Costa Brava samolotem z Warszawy lub Katowic

Na wakacje na Costa Brava zapraszamy od połowy maja aż do końca września (wtedy w dalszym ciągu jest tutaj piękna pogoda). Najbardziej komfortową opcją jest oczywiście przelot samolotem. W tym przypadku proponujemy wyloty z Warszawy oraz Katowic. Różnice w cenach pomiędzy tymi dwoma lotniskami są naprawdę niewielkie i sięgają przeważnie kilkudziesięciu złotych (na korzyść Warszawy), w związku z czym możesz lecieć stamtąd, skąd jest Ci wygodniej, bez obaw o dużo większe koszty wyjazdu.

Costa Brava – co warto zobaczyć poza plażą?

Oczywiście Costa Brava to nie tylko wspaniałe, szerokie i piaszczyste plaże, ale również miejsca, które warto zwiedzić. Na szczycie listy „do zobaczenia w Costa Brava” znajduje się bez wątpienia Barcelona z wszystkimi cudownymi zabytkami (takimi jak kościół Sagrada Familia, Park Guell czy Plac Kataloński) czy stadionem piłkarskim Camp Nou. Jednak warto zainteresować się także innymi lokacjami, takimi jak chociażby:

  • Ogrody św. Klotyldy – wspaniałe miejsce do spacerowania, leżące na skraju Lloret de Mar;
  • Ogród botaniczny Marmutra – wspaniałe miejsce położone na potężnym klifie w Blanes;
  • Marineland – park wodny z pokazami tresury delfinów czy egoztycznymi ptakami;
  • Waterworld – największy park wodny na Costa Brava.