Długi weekend majowy

Długi weekend majowy – nasze pomysły

Tradycyjnie w długi weekend majowy staramy się wyrwać choć na kilka dni z codziennego kieratu. Wiosenna pogoda i dni wolne od pracy sprzyjają dłuższym i krótszym wypadom. Zobaczcie nasze propozycje na tegoroczną majówkę!

Jak załatwić sobie naprawdę długi weekend majowy?

W tym roku wolne dni majowe wypadają bardzo korzystnie: Święto Pracy w poniedziałek, a Święto Konstytucji 3 Maja w środę. Dla wszystkich pracujących 5 dni w tygodniu oznacza to, że wystarczy wziąć 3 dni urlopu, żeby odpocząć od pracy całe 9 dni. Urlop trzeba wypisać na wtorek, czwartek i piątek – i w ten sposób mamy wolne od soboty 29 kwietnia do niedzieli 7 maja. To oczywiście znakomita okazja, żeby pojechać gdzieś dalej, niż podczas zwyczajnego weekendowego wypadu. Zobaczcie, jakie mamy pomysły na spędzenie tego wiosennego czasu!

Długi weekend majowy na nartach

Nie mieliście okazji poszusować w sezonie? Lubicie wiosenne zjazdy przeplatane błogim lenistwem na skąpanym słońcem leżaku? W długi weekend majowy wybierzcie się na narty czy snowboard. Co prawda w alpejskich dolinach wiosna już zagościła na dobre, ale od czego są lodowce! W zimie warunki narciarskie w ośrodkach lodowcowych są oczywiście znakomite, ale często towarzyszy im przenikliwe zimno czy wiatr. Warto zatem wybrać się na lodowiec wiosną: piękna pogoda jest niemal pewna, a temperatury pozwalają nie tylko na przyjemne szusowanie, ale także spokojny odpoczynek na świeżym powietrzu. Warunki narciarskie w tych wysoko położonych ośrodkach są wciąż znakomite, zdarza się także świeży śnieg. Proponujemy wypad do Austrii i Francji. Zapraszamy na najwyżej położony lodowiec w Austrii – Pitztaler Gletscher lub na całoroczny lodowiec Stubaier Gletscher. We Francji poszusujecie z nami w najwyżej położonej części Trzech Dolin – Val Thorens i na znakomitej stacji Espace Killy – Tignes z lodowcem La Grande Motte. Wszystkie oferty zawierają w cenie karnet narciarski. Nie zapomnijcie o kremie do opalania – na tych wysokościach odbite od śniegu słońce operuje naprawdę mocno.

Długi weekend majowy na wycieczce

Wolicie cieplejsze klimaty? Wybierzcie się z nami na wycieczkę! Proponujemy dwie imprezy autokarowe realizowane w popularnej formule „zwiedzanie i wypoczynek”. Podczas wyjazdu do Włoch zobaczymy Rzym, Wenecję i San Marino i wypoczniemy na cudownie szerokich plażach Rimini. W Chorwacji czekają na Was zabytki Dubrownika, Trogiru, Szybenika, Park Narodowy Krka, Mostar i Medjugorie oraz żwirowe plaże Riwiery Makarskiej. W obu wycieczkach zapewniamy wyżywienie 2 x dziennie i dobrej klasy 3* hotel blisko plaży.