Karyntia - co po nartach?

Karyntia – co warto zobaczyć po nartach?

Karyntia, położona na południu Austrii i granicząca ze Słowenią i Włochami, to jeden z najbardziej malowniczych regionów Europy, w którym znajdziemy nie tylko fantastyczne trasy narciarskie i szlaki trekkingowe, ale także cudowne jeziora o wręcz śródziemnomorskim charakterze i gorące źródła, w których można zaznać relaksu po dniu spędzonym na stoku.

Stoki Karyntii są wyjątkowo dobrze nasłonecznione, a dzięki południowemu niżowi adriatyckiemu oraz potężnym masom chmur, które zbierają się na północy głównego pasma Alp, panują to świetne warunki narciarskie.

Jednym z najpopularniejszych regionów narciarskich w Karyntii jest Bad Kleinkirchheim, położony w części pasma Nockberge, po południowej stronie Alp, gdzie znajdują się dwa doskonale połączone ze sobą ośrodki narciarskie. Turyści, którzy chcą zaznać ciszy i spokoju, chętnie wybierają szusowanie w Heiligenblut – niewielkiej wiosce położonej u stóp potężnego Grossglockner. Z kolei początkujący narciarze i rodziny z dziećmi podróżują do Katschberg – regionu na granicy Karyntii i Salzburgu, który słynie z łagodnych tras i tętni życiem o każdej porze dnia i nocy.

Karyntia – co warto zobaczyć po nartach?

Kiedy po kilku dniach odkrywania śnieżnych uroków regionu zdecydujemy się wreszcie ściągnąć narty, warto wybrać się na pieszą wycieczkę. Pośród szczytów Alp ciągną się liczne szlaki tematyczne, dzięki czemu turyści mogą w ciągu jednego dnia wędrować śladami różnych epok w dziejach ziemi i pokonywać kolejne etapy szlaku przedstawiające „warstwy prehistorii”. Z naszej strony szczególnie polecamy wysokogórski spacer w dolinie Maltatal – po trzygodzinnej wędrówce, w czasie której towarzyszył nam będzie szum wody, dojdziemy wreszcie do miejsca, które zapiera dech w piersiach – prawdziwej esencji Karyntii. To wyjątkowe miejsce, opisywane poetycko jako dolina spadającej wody, zmienia się przez cały czas. Łączna liczba wodospadów (bądź jak kto woli – lodospadów) jest szczególnie pokaźna w okresie zimowym, nadając dolinie magicznego charakteru.

Gorące źródła i jeziora w Karyntii

Jeden dzień pobytu w górach warto przeznaczyć na pełną regenerację i wybrać się do Bad Kleinkirchheim, gdzie będziemy mieli do dyspozycji dwa ośrodki termalne, w tym najpopularniejsze w regionie Termy św. Katarzyny.

Największą atrakcją regionu są jednak krystalicznie czyste jeziora, w których woda osiąga nawet 26 stopni Celsjusza w lecie! Latem turyści mogą odpoczywać na rozległych plażach w otoczeniu gór.

Karyntia zimą

Karyntia to prawdziwy raj dla narciarzy, którzy mają do wyboru zakwaterowanie w jednym z 30 ośrodków. Łączna długość stoków wynosi aż 1000 km. Jako że tutejsze trasy są w większości łagodne, to doskonały wybór dla rodzin z małymi dziećmi oraz narciarzy-amatorów. Jeżeli i Ty chciałbyś spróbować swoich sił i na własne oczy przekonać się, jak urokliwe mogą być Alpy, serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty narciarskiej 🙂