Narty Kronplatz

Kronplatz – supernowoczesny ośrodek z dzwonem na szczycie

Supernowoczesny, ze znakomitymi warunkami narciarskimi i stosunkowo niedaleko od polskiej granicy – oto Kronplatz (nazywany też Plan de Corones). Jeśli jeszcze tam nie byliście, może najwyższy czas spróbować? Sprawdźcie, co tam na was czeka.

Kronplatz to absolutny numer jeden w Tyrolu Południowym. To nie tylko najwyższa góra regionu (2275 m n.p.m.), ale także jego najnowocześniejszy i najbardziej wszechstronny ośrodek narciarski. A do tego jest on położony stosunkowo blisko naszych granic. Trasa z Krakowa do Kronplatzu liczy niecały tysiąc kilometrów (10-12 godzin jazdy samochodem), a z Warszawy – około 1200 kilometrów (13-14 godzin).

Na Kronplatzu (czy też na Plan de Corones) czeka na was łącznie 116 kilometrów doskonale przygotowanych, zróżnicowanych tras (25% trudnych, 27% średnich, 48% łatwych). Wszystkie z nich są sztucznie naśnieżane. Na szczycie Kronplatzu nie ma też drzew, co pozwoliło na wytyczenie bardzo szerokich tras. Na miejscu pracuje 21 gondoli i kolei linowych, 5 wyciągów krzesełkowych oraz 5 orczyków. Przepustowość wyciągów wynosi tutaj 70491 osób na godzinę. A więc mamy kolejną, po niewielkiej odległości od Polski, zaletę Kronplatzu – znakomite i różnorodne warunki do uprawiania narciarstwa. Punktem charakterystycznym tego środka jest znajdujący się na samym szczycie góry dzwon Concordia 2000, wzniesiony z okazji 25-lecia ośrodka. A jak dostać się na samą górę? Za pomocą jednej z trzech supernowoczesnych kolejek. Dwie z nich wyjeżdżają z Riscone, a trzecia – z Olang.

Dzwon Concordia 2000 na Kronplatzu

Dzwon Concordia 2000 na Kronplatzu

U stóp Kronplatzu znajduje się dolina Val Pusteria (zwana też Pustertal), w której mieści się aż trzynaście miejscowości wypoczynkowych. Będąc na miejscu, nie wypada pominąć największej pozanarciarskiej atrakcji, czyli spaceru po średniowiecznym miasteczku Brunico (Bruneck). W Brunico możemy także zjeść dobrą kolację czy udać się na dyskotekę.

Jeśli zdecydujecie się wybrać na narty do Kronplatzu, z czystym sumieniem możemy polecić wam trzygwiazdkowy hotel Elisabeth, który znajduje się w naszej ofercie od dobrych kilku lat (wcześniej pod nazwą Sportkegel). Jest on położony w miejscowości Chienes, oddalonej o 12 kilometrów od stacji narciarskiej (na miejscu kursuje odpłatny skibus, ale do wyboru mamy też połączenia autobusowe) i o 9 kilometrów od wspomnianego Brunico. Jest to rodzinny hotel, w którym można znakomicie zjeść (naprawdę przednia kuchnia), a wieczorem, po powrocie z nart, pograć w kręgle albo zrelaksować się w saunie. A to wszystko w atrakcyjnej cenie.

W sezonie 2014/2015 wprowadziliśmy do oferty także inny hotel, który odznacza się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. To położony w miejscowości St. Sigmund/Chienes, trzygwiazdkowy Gisser, z którego mamy również 12 kilometrów do stacji narciarskiej oraz 9 kilometrów do Brunico. Jest to – podobnie jak Elisabeth – przytulny, rodzinny hotel, tyle że zamiast kręgielni znajdziemy w nim małe centrum wellness z sauną fińską, biosauną, kabiną na podczerwień, turecką łaźnią parową oraz pokojem relaksacyjnym.

Dla bardziej wymagających klientów przygotowaliśmy trzyipółgwiazdkowy hotel Koflerhof. To obiekt o wysokim standardzie, w którym poza atrakcyjnym wystrojem, komfortowymi pokojami oraz elegancką restauracją ze smacznymi potrawami znajdziemy centrum wellness z basenem, sauną fińską, rodzinną biosauną, łaźnią parową ze słoną wodą, kneipp, widokową strefę relaks oraz siłownię. Kolejny zaleta hotelu Koflerhof to niewielka odległość od stacji narciarskiej. Miejscowość, w której znajduje się obiekt – Rasun, dzielą od niej zaledwie 4 kilometry.

Ze wszystkich powyższych hoteli można udać się także na białe szaleństwo do Alta Badii, do której zarówno z Chienes i Rasun mamy nieco ponad 30 kilometrów (wymaga to dodatkowego karnetu narciarskiego – Dolomiti Superski). Jeśli chcielibyście jednak pojeździć w więcej niż jednym miejscu, być może zainteresuje was wprowadzona przez nas w sezonie 2014/2015 oferta Ski Safari Kronplatz, w ramach której jeździmy na stokach nie tylko Kronplatzu, ale także Alta Badii, Alta Pusterii oraz Valle Isarco/Plose. Serdecznie zapraszamy!