All Inclusive

Co musicie wiedzieć o All Inclusive?

All Inclusive to coraz bardziej popularna forma wyżywienia, jaką wybieramy podczas urlopu. I niby wszyscy wiedzą, na czym to polega i o co chodzi, ale zaskoczenia wciąż się zdarzają. Przygotowaliśmy więc dla Was parę zdań o tym, co na ten temat powinniście wiedzieć.

1. Gdzie?

All Inclusive jest najczęściej spotykane w obiektach typu resort, czyli w dużych kompleksach hotelowych, położonych na zamkniętym, ogrodzonym terenie, często z własną plażą. Nic dziwnego więc, że ta forma wyżywienia dominuje w krajach takich, jak Egipt, Tunezja czy Turcja. Bardzo popularne jest też w Bułgarii, Hiszpanii i Grecji, chociaż w tych krajach równie dużą część oferty stanowią te z wyżywieniem 2 x dziennie (HB) i inne. W Chorwacji, Włoszech czy np. krajach bałkańskich ofert, które mają wszystko w cenie, jest zdecydowanie mniej. To naturalnie przekłada się również na cenę: im bardziej popularna jest ta forma wyżywienia w danej destynacji, tym oferta bardziej zróżnicowana i atrakcyjna cenowo. Dlatego szczególnie zwracamy Waszą uwagę na naszą ofertę All Inclusive we Włoszech, na Riwierze Adriatyckiej – to tegoroczna nowość.

2. Co?

Ogólnie przyjętym podstawowym standardem All Inclusive są trzy posiłki dziennie z napojami do nich w cenie oraz nielimitowane napoje w ciągu całego dnia – i tego wszyscy oczekują. Ale, jak to zwykle bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Zacznijmy od tego, że All Inclusive też ma kilka rodzajów. Soft lub Light to będzie nieco uboższa wersja, Ultra to z kolei najbardziej bogata wersja. Niezależnie od nazwy w opisie każdego hotelu i każdej oferty powinniście znaleźć również szczegółowy opis tego, co All Inclusive zawiera. Różnice najczęściej dotyczą napojów: importowanych napojów alkoholowych, kawy po turecku, wyciskanych soków, oraz przekąsek, lodów i wyżywienia pomiędzy głównymi posiłkami. Limity mogą obowiązywać również w przypadku hoteli, które mają więcej, niż jedną restaurację – te a la carte często są dodatkowo płatne. All Inclusive to nie tylko wyżywienie w hotelu. W wielu ofertach w pakiecie dostajemy serwis plażowy, możliwość korzystania z hotelowego spa czy korzystanie z baru na plaży. Reasumując: zawsze dokładnie czytajcie opis opcji All Inclusive w Waszym hotelu przed zakupem wycieczki.

3. Jak?

Najbardziej popularnym, stosowanym „od wieków” oznaczeniem gości korzystających z All Inclusive są plastikowe opaski na rękę. Często bowiem jest tak, że jeden hotel oferuje różne opcje wyżywienia i opaska jest najłatwiejszym sposobem odróżnienia tych, którym przysługują bogatsze świadczenia. Opaski są jednorazowe, zakładane każdemu przy zakwaterowaniu i nie wolno ich zdejmować podczas całego pobytu (próba zdjęcia kończy się zniszczeniem opaski i utratą prawa do świadczeń). Ale uwaga: niektóre hotele nie stosują opasek, tylko np. wymagają okazania karty hotelowej. Szczegółowe informacje na temat tego, jak to dokładnie wygląda w Waszym hotelu, dostaniecie od rezydenta na miejscu.

4. Dla kogo?

All Inclusive to oferta przede wszystkim wygodna dla rodzin z mniejszymi dziećmi – rodzice doceniają całodzienny dostęp do napojów, lodów, itp. Również jeśli Wasza ulubiona forma odpoczynku to opalanie się nad basenem, najdalej na plaży – wybierzcie All Inclusive. Jeśli natomiast zakładacie, że większość urlopu spędzicie zwiedzając, uczestnicząc w wycieczkach, lub po prostu wypożyczając samochód i włócząc się po okolicy, rozważcie wybór wyżywienia np. 2 x dziennie. Po prostu nie skorzystacie ze wszystkich udogodnień, więc pytanie, czy jest sens dopłacać.
Z wyborem All Inclusive wiąże się to, że większość czasu spędza się na terenie hotelu, ewentualnie plaży hotelowej. Jeśli chcecie poznać miejscową kuchnię, zwyczaje i zobaczyć kawałek okolicy, zastanówcie się, czy świadczenia w hotelu Was za bardzo ograniczać. Chętnie doradzimy – zadzwońcie do nas lub napiszcie – pomożemy w wyborze!