Mama i ja - najlepszy pomysł na rodzinne ferie

Nowość 2018: Mama i Ja w Folgarii

Mama i ja – najlepszy pomysł na rodzinne ferie – w nowej odsłonie: region Folgaria – Lavarone i hotel Alpine Eghel to tegoroczne nowości w naszej ofercie.

Naszym zdaniem Mama i Ja to najlepszy pomysł na rodzinne ferie, co potwierdza rok w rok ogromna popularność naszej formuły. Realizujemy te wyjazdy już od kilkunastu lat. Oczywiście w tym długim czasie konwencja Mama i Ja przeszła pewną ewolucję, zwłaszcza w szczegółach, ale idea się nie zmieniła. Na początek przypomnijmy w kilku słowach, na czym polega formuła rodzinnych wyjazdów Mama i Ja.

Pomysł polega na tym, że w czasie ferii zimowych rodzice z dziećmi podczas tygodniowego pobytu w Alpach mieszkają razem w hotelu i pokoju i spożywają razem posiłki, natomiast od rana do popołudnia dzieci uczestniczą w szkoleniach narciarskich i snowboardowych na stoku, a wieczorami w animacjach w hotelu. Rodzice w tym czasie mają czas dla siebie, żeby swobodnie poszusować albo skorzystać na przykład z hotelowego centrum wellness. W każdym z sześciu tygodniu polskich ferii zimowych proponujemy jeden hotel, w którym program jest realizowany, tak, aby w miarę możliwości wszystkich uczestników zgromadzić w jednym obiekcie – to bardzo ułatwia organizację zajęć i znakomicie integruje grupę. Hotele wybieramy o wysokim standardzie, z centrum wellness i często basenem, a przede wszystkim z bogatą infrastrukturą dla dzieci. Często nasze obiekty oferują także bardzo atrakcyjne ceny dla dzieci, nawet jeśli są w pokoju tylko z jedną osobą dorosłą (zazwyczaj dzieci mają zniżkę dopiero przy dwóch osobach dorosłych). Szkolenia dla dzieci są organizowane na trzech poziomach zaawansowania. Na koniec organizowane są zawody narciarskie i snowboardowe z wieczornym uroczystym wręczeniem nagród. Rzesza klientów, którzy jeżdżą z nami na Mama i Ja rok do roku, z coraz starszymi pociechami, utwierdza nas w przekonaniu, że najlepszy pomysł na rodzinne ferie to właśnie nasza propozycja!

Mama i Ja realizowaliśmy już na stokach Val di Fiemme, Valle Isarco – Plose, Passo San Pellegrino, Apriki i Karyntii, a także w Polsce w Szczawnicy. Staramy się wybierać stacje narciarskie mniejsze i mniej oblegane, tak, aby można było bez problemu przeprowadzić szkolenie sporej grupy dzieci. Ale także z drugiej strony takie, które dobrze jeżdżącym dzieciom i rodzicom dostarczą wielu wrażeń z jazdy. W zeszłym roku konwencja Mama i Ja zawitała do Monte Bondone i przez trzy feryjne tygodnie będzie tam realizowana także w tym roku. Natomiast w pozostałych trzech tygodniach ferii zapraszamy do Folgarii – Lavarone, do hotelu Alpine Eghel – to nowy region i nowy obiekt w naszej ofercie.

W hotelu Alpine Eghel znajdziecie wszystko, co może być potrzebne do komfortowego wypoczynku: przestronne i bogato wyposażone pokoje (do 4 osób), centrum wellness z zewnętrznym podgrzewanym basenem, przytulny bar i restaurację serwującą smaczną włosko – alpejską kuchnię. Z hotelu do centrum miasteczka, gdzie znajdziemy sklepy, bary i restauracje, jest ok. 700 m, a do większego miasta – Trydentu – 35 km. Warto się tam wybrać ze względu na piękną starówkę i liczne zabytki.

Folgaria – Lavarone to region narciarski, który oferuje łącznie ponad 100 km tras zjazdowych. Są one podzielone pomiędzy dwa ośrodki: większą Folgarię (74 km tras) i mniejsze Lavarone (30 km tras). Te dwie części regionu nie są połączone ze sobą trasami ani skibusami – z Folgarii do Lavarone najlepiej wybrać się własnym autem. Dlatego szkolenia narciarskie i snowboardowe w ramach programu Mama i Ja będą realizowane na trasach Folgarii. Z hotelu Alpine Eghel mamy do najbliższej trasy narciarskiej Costa ok. 600 m, które możemy pokonać skibusem – kolejką, której przystanek znajduje się naprzeciwko hotelu.

Blisko połowę tras Folgarii stanowią trasy łatwe, niebieskie – idealne do nauki jazdy. Niemal równie dużo – 45% – jest tras czerwonych, z których rozciągają się piękne widoki na południowe Dolomity. Trasy czarne są dosłownie trzy, w tym najtrudniejsza, warta uwagi, 1,5 km trasa Martinella Nord / Agonistica. Również narciarze biegowi znajdą tu coś dla siebie – region oferuje blisko 90 km tras. Co ważne, wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane: dzięki temu przez cały długi sezon śnieg jest gwarantowany.