Pogoda na wakacje

Pogoda na wakacje

Pogoda na wakacje to poważna sprawa. Ma być pięknie, ma być słonecznie, ma być ciepło. Do tego najlepiej jeszcze ciepłe morze. Gdzie to znaleźć?

Czy ktoś z Was spodziewał się, że w połowie kwietnia będziemy mieć w Polsce pół metra śniegu? Że długi weekend majowy upłynie pod znakiem deszczowej i chłodnej aury? Pogoda daje nam się w tym roku mocno we znaki, ale dopóki spędzamy większość dnia w pracy czy w szkole, łatwiej to jakoś znieść. Gorzej, kiedy na horyzoncie zaczynają nam majaczyć wakacje – wtedy sprawa robi się poważna. I odpowiedź na pytanie: gdzie jechać, żeby była ładna pogoda na wakacje, staje się kluczowa.

W naszej pięknej ojczyźnie najabardziej urokliwe regiony są często w wakacje doświadczane przez niezbyt sprzyjającą aurę. Lipiec to w górach najbardziej deszczowy miesiąc w roku, a nad morzem zdarzają się całe tygodnie chłodnej, deszczowej i ponurej pogody. Dużo bardziej prawdopodobne słońce i ciepło znajdziemy na południu Europy, ale tu z kolei obawiamy się fal męczących upałów. Jakiej konkretnie pogody możemy się spodziewać w regionach, które proponujemy na wczasy? Poniższe informacje to dane na temat temperatury powietrza, temperatury wody w morzu i liczby dni z deszczem (czyli np. dni z letnią burzą), średnie wyciągane z wieloletnich pomiarów.

Pogoda na wakacje – Bułgaria

pogoda na wakacje Bułgaria

Pogoda na wakacje – Chorwacja

pogoda na wakacje Chorwacja

Pogoda na wakacje – Włochy

pogoda na wakacje Włochy

Problem polega na tym, że prognozy pogodowe to tylko prognozy. Od nawet najstabilniejszej normy mogą zdarzyć się wyjątki. Najbardziej pewne prognozy to są te stawiane przez najstarszych górali: „albo będzie deszcz, albo nie będzie”. Nikt jednak, nawet najwięksi specjaliści, nie zagwarantuje nam słońca w określone dni. Ktoś, kto wynajdzie długoterminową prognozę pogody sprawdzalną w 100%, zbije gigantyczny majątek. I tego Wam – oprócz pięknej pogody w wakacje i nieustającej pogody ducha – Wam życzymy!