Rimini – Wasze dzieci pokochają to miejsce!

Rimini to pełne atrakcji wspaniałe miejsce na wakacje dla wszystkich, także dla najmłodszych. Mamy tu kilkanaście hoteli, a rodzinom z dziećmi szczególnie polecamy te, które oferują wyżywienie All Inclusive – na przykład znakomity hotel w spokojnej dzielnicy Viserba – Stella d’Italia. Hotele są dostępne z dojazdem własnym, autokarem i samolotem z Katowic, więc dotrzecie tu w zaledwie kilka godzin. A oto 8 powodów, dla których Wasze dzieci pokochają Rimini:

1. Mirabilandia

Mirabilandia, położona zaledwie 40 km na północ od centrum Rimini, to największy we Włoszech park rozrywki. Na 40 ha powierzchni znajdziecie liczne zjeżdżalnie i kolejki, z najszybszą i najnowocześniejszą iSpeed na czele, która przyspiesza od 0 do 120 km/h w zaledwie 2 sekundy! Ponadto atrakcje z Dzikiego Zachodu, Krainę Majów, strefę zabaw dla małych dzieci, tradycyjne wesołe miasteczko oraz park wodny ze sztuczną plażą.

2. Aquafan

Nieco bardziej na południe, pomiędzy Rimini a Cattolicą, znajduje się nadmorski kurort Riccione, a w nim Park Wodny Aquafan. To jeden z najbardziej znanych i największych parków wodnych we Włoszech. Ponad 3 km zjeżdżalni wodnych, na których rozpędzicie się nawet do 60 km/h, i basen ze sztuczną falą zapewnią zabawę na cały dzień. Najmłodszym sprawi radość część wykonana w stylu kreskówek z Cartoon Network i specjalne baseny dla małych dzieci, a dorośli odpoczną w strefie relaksu.

3. Aquario di Cattolica

20 km na południe od centrum Rimini, w miejscowości Cattolica, znajduje się największe akwarium nad Adriatykiem. Tu odwiedzicie pingwiny, rekiny, wydry, żółwie, kolorowe ryby tropikalne i mnóstwo innych mieszkańców mórz i oceanów, a także dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o ich życiu i zwyczajach.

4. Delfinarium Oltremare

Kto chciałby zobaczyć delfiny, również powinien wybrać się do Riccione. W Oltremare możecie spotkać te sympatyczne morskie ssaki, a także papugi, sowy i inne ptaki drapieżne, aligatory, koniki morskie, jaszczurki i swojskie osiołki i kózki, które można swobodnie głaskać.

5. Italia in Miniatura

Na zwiedzanie położonego w Rimini w okolicach dzielnicy Viserba parku trzeba przeznaczyć minimum pół dnia. Wszystkie najsłynniejsze zabytki Włoch i sporo zabytków europejskich (łącznie ponad 270 budynków) przedstawiono tu w skali 1:4. Jednym z najciekawszych jest miniatura Wenecji z Canale Grande – również w proporcjach 1:4. Obok zabytków poruszają się miniaturowe samochody i pociągi, którymi dzieci mogą się przemieszczać, a nawet zaliczyć pierwszą w życiu szkołę jazdy! Jeśli macie ochotę na bardziej aktywne rozrywki, w parku są dwie zjeżdżalnie wodne, kino 7D, a dzieciaki mogą stoczyć wodną bitwę.

6. Park Rozrywki Fiabilandia w Rimini, Safari Park Ravenna, Park Wodny Atlantica i jeszcze kilka innych…

Właściwie powinniście się wybrać do Rimini na dobry miesiąc, żeby to wszystko zobaczyć. Wszystkie zebrane zostały na stronie www.rivieradeiparchi.it

7. Spiaggia

A jeśli nie chcecie się ruszać dalej, niż 200 m od hotelu, w każdej części Rimini i okolic czeka na Was spiaggia. Czyli po polsku plaża. Szeroka, piaszczysta, z łagodnym wejściem do morza. W samym Rimini długość plaży to 15 km. Trzeba pamiętać o tym, że leżaki i parasole są płatne – w niektórych hotelach możecie zarezerwować taki serwis. Na plaży również znajdziecie liczne rozrywki: place zabaw, baseny, sporty wodne, itp.

Spiaggia Rimini

Spiaggia Rimini

8. Gelati

Po naszemu lody. Ale te we Włoszech smakują naprawdę wyjątkowo i niewiele mają wspólnego z tym, co nazywamy lodami włoskimi. Bogactwo smaków, zwłaszcza owocowych, znajdziecie w Rimini właściwie na każdym rogu i o każdej porze.

gelati Rimini

gelati Rimini