Ski Opening Pitztal – huczne rozpoczęcie sezonu

Serdecznie zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie sezonu w rozrywkowym, bardzo atrakcyjnym stylu. Nasz Ski Opening Pitztal odbędzie się w dniach 11 – 16.12.2016 na najwyżej położonym lodowcu w Austrii. Przygotowaliśmy masę atrakcji!

Sezon narciarski na Pitztalu zaczął się już w połowie września, i obecnie cała górna stacja narciarska – lodowcowa – jest już otwarta. Na górnej stacji kolejki Wildspitzbahn leży blisko metr śniegu. Dolna stacja, czyli malownicze Rifflsee planuje otwarcie na początek grudnia. Wszystko więc wskazuje na to, że wszyscy, którzy wybiorą się na Ski Opening Piztal będą mieli do dyspozycji wszystkie trasy regionu.

To bardzo dobra wiadomość, bo wśród licznych atrakcji, jakie przygotowujemy na ten wyjazd, wiele ma charakter typowo sportowy. Przede wszystkim to cztery dni szusowania – dla każdego uczestnika proponujemy gratis czterodniowy karnet narciarski Pitztaler Gletscher & Rifflsee. Podkręcenie formy po lecie przyda się bardzo, bo ostatniego dnia na stoku odbędą się otwarte zawody ski cross. To coś, co ucieszy przede wszystkim miłośników freeride’u, ale nie tylko… Ski cross to specyficzny rodzaj wyścigu narciarskiego, gdzie na trasie zjazdowej, wzbogaconej o muldy, poprzeczne garby, skocznie i inne freeride’owe przeszkody, rywalizuje od 4 do 6 zawodników. Narciarze startują jednocześnie, więc żeby ów start faktycznie był jednoczesny, potrzebna jest specjalna maszyna startowa i odpowiednio szeroka, przygotowana trasa. Na Pitztalu mamy jedno i drugie. Z tej bezpośredniej rywalizacji połowa zawodników odpada, a 2 lub 3 szybszych zawodników przechodzi do następnego etapu, gdzie znów startują z lepszą ekipą z innego wyścigu. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy. Dzięki dodatkom freeride’owych przeszkód to bardzo wymagająca konkurencja dla zawodników, ale także bardzo widowiskowa dla widzów – a dla wszystkich to świetna zabawa, gwarantująca mnóstwo pozytywnych emocji. W naszym wyścigu na Pitztalu będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. A tu na zdjęciu macie maszynę startową:

skicross-im-cross-park-pitztal_pitztaler-gletscher

Na Ski Opening Pitztal dla narciarzy przygotowaliśmy, dzięki współpracy z firmą nartykrakow.pl, jeszcze jeden niesamowity bonus. Podczas całego pobytu uczestnicy naszego wyjazdu będą mieli bezpłatnie możliwość przetestowania nart zjazdowych z najnowszej kolekcji 2017 firm takich, jak Stöckli, Salomon, Atomic, Fischer czy Head.

A co po nartach, spytacie? Szusowanie możecie spokojnie skończyć koło południa, ponieważ od 13:00 nasz DJ będzie nakręcał na stoku imprezę après-ski z muzyką i animacjami. Wieczory zapowiadają się równie, albo nawet bardziej rozrywkowo: dyskoteki, konkursy, imprezy w pubie i pod gołym niebem, z grzanym winem. Jeden wieczór spędzimy na nocnej ekstremalnej jeździe na saneczkach. Najjaśniejszym punktem naszego programu rozrywkowego będzie impreza w stylu PRL – bal przebierańców, gdzie pod czujnym okiem przewodniczącego prezydium i instruktora KO, w stosownych dekoracjach, będziemy się bawić w rytm przebojów z tamtych lat. Koniecznie przyłóżcie się do przygotowania kostiumów – najciekawsze stroje nagrodzimy! Na zakończenie pobytu zapraszamy na dyskotekę i zabawę do białego rana. Serdecznie zapraszamy!

Ski Opening Pitztal