Tanie Szusowanie – sposób na narty w cenie nie do pobicia

Tanie Szusowanie to nazwa szczególnego rodzaju wyjazdów narciarskich, który w ciągu ostatnich 3 lat stał się bardzo popularny wśród miłośników białego szaleństwa. Podobnie jak Free Ski, także Tanie Szusowanie gwarantuje bardzo duże oszczędności (co najmniej 100 euro na osobę). Zdradzamy wam, jak to działa.

Do niedawna dominowały w ofercie Wygoda Travel wyjazdy klasyczne – 7 noclegów w hotelu i 6 dni na stoku, gdy tymczasem Holendrzy, Brytyjczycy czy Belgowie chętnie korzystali z krótszych pobytów w Alpach, głównie z troski o stan portfeli. A oszczędności potrafią być naprawdę duże, gdyż w części regionów właściciele hoteli stosują wyższe stawki dla klientów weekendowych, natomiast za znacznie korzystniejszą cenę przyjmują gości w terminach od niedzieli do piątku. Tanie Szusowanie to właśnie 5 dni białego szaleństwa oraz 5 noclegów w hotelu. Po ostatnim dniu jazdy wracamy do hotelu, gdzie możemy wziąć prysznic i zjeść coś przed drogą, a dopiero potem następuje odjazd autokaru.

Oszczędności są bardzo duże. Za każdy nocleg zapłacimy mniej, przy czym będzie ich o 2 mniej niż na wyjazdach klasycznych. Jeżeli doliczymy niższą cenę karnetu, to otrzymamy przepis na korzyści rzędu 100–140 euro na osobę za 1 wyjazd. W porównaniu do wyjazdów klasycznych jeździmy co prawda o 1 dzień krócej, jednak czas na miejscu jest optymalnie wykorzystany i stąd stale rosnąca popularność Taniego Szusowania. Większość wyjazdów w tej konwencji organizowanych jest do pobliskiej Austrii, pozostałe zaś do najbliższych stacji we włoskich Dolomitach. Można wybierać pomiędzy opcją z przejazdem autokarem lub dojazdem własnym, my jednak polecamy autokar (ze względu na komfort drogi powrotnej). Prawie zawsze w cenę wyjazdu wliczamy także karnet w obniżonej cenie.

Oczywiste są tutaj skojarzenia z Free Ski – wyjazdami, które gwarantują świetne ceny na wyjazdy w grudniu oraz po połowie marca i w kwietniu. Może zatem warto przeliczyć i, zamiast szusować tylko raz w lutym, wybrać Tanie Szusowanie w grudniu czy styczniu oraz Free Ski w marcu i za cenę zbliżoną do jednego wyjazdu spędzić aż 11 dni na nartach?