Tyrolskie lodowce - narty przez cały sezon

Tyrolskie lodowce – narty przez cały sezon

Tyrolskie lodowce to prawdziwy raj dla narciarzy, którzy nie chcą ograniczać się jedynie do zimowych wypadów na stok. W pięciu największych austriackich ośrodkach narciarskich sezon trwa przez cały rok, dzięki czemu wyjazd możemy zorganizować zarówno w grudniu, jak i poza sezonem, np. w maju. Położenie na wysokości ponad 3000 m n.p.m. gwarantuje doskonałe warunki na oddawanie się białemu szaleństwu!

Zacznijmy od naszej nowości w sezonie 2015/2016…

Pitztal

Pitztal to najwyżej usytuowany teren narciarski w Austrii o łącznej powierzchni 85 hektarów. Narciarze mogą zeń korzystać od połowy września do połowy maja. To miejsce treningów ścisłej światowej czołówki sportów zimowych.

Co istotne, lodowiec jest przyjazny dzieciom – karnet Bambini Freipass, dedykowany młodym narciarzom poniżej 10 roku życia, szusującym w towarzystwie jednej pełnopłatnej osoby dorosłej, jest całkowicie za darmo. Szkoła narciarska Club Alpin Pitztal prowadzi z kolei zajęcia dla wszystkich grup wiekowych.

Gondola Wildspitzbahn, funkcjonująca na lodowcu, dowozi turystów na wysokość 3400 m n.p.m. – najwyżej w całej Austrii! Amatorzy wyczynowej jazdy mogą skorzystać z usług snowparku wyposażonego w jumpy, raile, boksy i wiele innych sprzętów narciarskich. Narciarze biegowi chętnie szusują po 7-kilometrowej trasie wysokogórskiej.

Stubai

Ten tyrolski lodowiec usytuowany jest w bardzo dogodnym położeniu – w samym sercu Tyrolu, zaledwie 20 minut jazdy samochodem od Innsbrucka. Na miejsce można dojechać także bezpłatnym skibusem. Stubai jest szczególnie polecany amatorom freeride’u.

W dolinie Stubai znajduje się pięć miejscowości: Neustift, Fulpmes, Telfes, Mieders oraz Schonberg. Miejscówka słynie z bogatej oferty dla rodzin oraz świetnej opieki ujętej w ramach programu BIG FAMILY. Organizacja ADAC kilka razy z rzędu przyznała dolinie tytuł „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Austrii”.

Sölden

Sölden to 150 km nartostrad obsługiwanych przez 34 wyciągi. Najdłuższa trasa zjazdowa (o długości 13 metrów) pokonuje aż 2 tys. metrów różnicy poziomów. Kolejka górska daje możliwość zdobycia trzech tysiączników. Żądni wrażeń i rozgłosu snowboardziści jeżdżący w funparku są filmowani i prezentowani w sieci.

Początkującym narciarzom szczególnie polecamy rejon przełęczy Giggijoch, gdzie na niebieskich szerokich trasach można bezpiecznie szkolić swoje umiejętności. Liczący ponad 3000 m n.p.m.

Gaislachkogel jest natomiast doskonałym miejscem dla zaprawionych w bojach narciarzy. Najlepsze warunki dla miłośników szybkiej jazdy panują natomiast na lodowcach Tiefenbach i Rettenbac.

Hintertux

Hintertux to jedyny lodowiec, który jest otwarty dla narciarzy przez cały rok. Leży nad górnym piętrem długiej na 50 km doliny Zillertal, na wysokości 1500 m n.p.m. Tam też znajduje się dolna stacji kolejki linowej na lodowiec. W okresie letnim na narciarzy czeka 18 km tras i nawet 10 czynnych wyciągów. Hintertux jest przedsezonowym miejscem treningu większości kadr narodowych.

Najdłuższy zjazd, kończący swój bieg przy tarasie panoramicznej restauracji Tuxer Fernerhaus, wynosi 2 kilometry.

Kaunertal

Lodowiec Kaunertal, najmłodszy lodowiec Tyrolu, to dobre miejsce dla początkujących narciarzy, snowboardzistów, a także biegowców, freestylerów oraz narciarzy, którzy szusują na sprzęcie mono ski.

Seniorzy w wieku powyżej 80 lat oraz dzieci do 10 lat jeżdżą tu za darmo. W cenę skipassów wliczona jest opłata za przejazd trasą Kaunertaler Gletscherstraße. W okresie wiosennym narciarze mogą szusować po śniegu firnowym – w wyznaczone miejsca kursują kolejki górskie. Snowboardziści mogą natomiast korzystać ze snowparku.

Łączna długość nartostrad wynosi 32 km. Na lodowcu znajduje się aż 9 wyciągów. Sezon zimowy rozpoczyna się w połowie września i trwa aż do połowy czerwca. Oficjalne otwarcie następuje w czasie Kaunertal Opening.

Dlaczego warto pojechać do Tyrolu?

Tyrolskie lodowce to 3500 km tras zjazdowych, 4000 km klasycznych tras biegowych oraz 700 km tras do uprawiania biegów narciarskich stylem dowolnym.

Początkujący narciarze, którzy chcieliby spróbować swoich sił na austriackich lodowcach, mogą skorzystać z naszej oferty pakietów narciarskich, zawierających zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd autokarem (można też wybrać opcję z dojazdem własnym) opiekę rezydenta, ubezpieczenie KL i NNW z włączeniem sportów zimowych oraz transfer do hotelu (wraz ze sprzętem narciarskim).

Sprawdź całą naszą ofertę nart w Austrii