Val Thorens

Val Thorens najlepszym ośrodkiem narciarskim świata!

Val Thorens to już nie tylko najwyżej położona stacja narciarska w Europie. To także najlepszy ośrodek narciarski na świecie według prestiżowego rankingu World Ski Awards!

Val Thorens – najwyżej położona stacja narciarska w Europie – należy do słynnego, francuskiego kompleksu 3 Dolin, będącego największym terenem narciarskim na świecie (składa się nań 600 kilometrów tras, ponad 200 wyciągów oraz 25 szczytów). Sezon trwa tutaj od początku listopada do połowy maja, a trasy dla siebie znajdą tutaj narciarze na każdym poziomie, od początkujących po weteranów. A po nartach można się tutaj zabawić w licznych barach i dyskotekach. Te wszystkie atuty docenili także głosujący w plebiscycie World Ski Awards, którzy wybrali Val Thorens najlepszym ośrodkiem narciarskim na świecie!

Val Thorens jest stale rozwijane od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Tutejsza infrastruktura jest cały czas modernizowana – praktycznie wszystkie wyciągi są nowoczesne, a więc komfortowe, szybkie i bezpieczne. W tegorocznej przerwie 20 milionów euro zainwestowano w rozwój rejonów Boismint oraz Portette. Val Thorens to ponadto dobre miejsce do uprawiania freeride’u (przestrzeni do jazdy dowolnej nikomu tutaj nie zabraknie) oraz skicrossu (w tym roku odbędą się tu dwie imprezy Pucharu Świata).

Jak dostać się do Val Thorens?

Oczywiście można własnym samochodem, choć należy się wówczas nastawić na długą (nawet 20-godzinną) i męczącą podróż. Można także autokarem, ale zdecydowanie najlepszą opcją jest samolot, którym lecimy z Warszawy do Turynu (2 godziny), a następnie transfer do hotelu (maksymalnie 4 godziny). W ten oto sposób w ciągu najwyżej 6 godzin docieramy do celu i możemy oddać się białemu szaleństwu w tym niepowtarzalnym miejscu.

A co z cenami?

Hotele i apartamenty w samym Val Thorens są wysokie, nawet na początku i pod koniec sezonu. Poza tym wątpliwą przyjemnością jest mieszkanie w dużych blokowiskach, tak popularnych we francuskich ośrodkach narciarskich. Ale na jedno i drugie znaleźliśmy sposób. To komfortowe, rodzinne i wyposażone w centrum wellness apartamenty w Orelle, miasteczku położonym 800 metrów od kolejki narciarskiej kursującej do stacji Val Thorens (przystanek skibusa znajduje się bezpośrednio przy rezydencji). Zachęcamy do sprawdzenia tej oferty i do wybrania się do najlepszej stacji narciarskiej na świecie.

Orelle nocą

Orelle nocą